Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaką Kawę na wynos wybrać?

2017-03-12
Jaką Kawę na wynos wybrać?

W coraz większym stopniu nasza praca polega na podróżowaniu – jeździmy na delegacje, targi, konferencje, spotykamy się z klientami. Praca w drodze może być wyczerpująca – dlatego zawsze warto mieć pod ręką kubek gorącej, pobudzającej kawy.

Podobnie ma się sprawa z dłuższymi podróżami z rodziną, bliskimi. Warto zadbać o nasz komfort, szczególnie jeśli to my sami prowadzimy samochód. W takich sytuacjach także powinniśmy pomyśleć o tym, aby w zasięgu ręki mieć aromatyczną kawę, która pobudzi i doda energii. Najczęściej w kawę zaopatrujemy się na stacjach, kiedy faktycznie czujemy spadek energii. To jednak nie jedyny sposób na kawę w drodze.

Kawa ze stacji benzynowej

Wbrew obiegowym opiniom sieci stacji benzynowych przykładają coraz większą uwagę do tego, jaki rodzaj mieszanki kawy oferują. Managerowie sieci są świadomi, że dobra kawa obroni się sama, a zadowolony klient powróci – i na to też wskazują statystyki. Jeszcze do niedawna większość stacji oferowała kawę parzoną przez pracownika stacji – to się zmienia. Od niedawna proszeni jesteśmy o samodzielne obsłużenie maszyny z kawą. Do wyboru mamy zazwyczaj kawy czarne (americano, espresso, lungo) białe (cappuccino, latte, macchiatto), ale również herbatę czy kakao. Kawy oferowane są w odpowiednio zabezpieczonych kubkach z dodatkowymi pokrywkami. Cena takiej kawy waha się od 5 do 12 zł w zależności od jej rodzaju oraz wielkości.

Kawa w kubku termicznym przygotowana w domu

Coraz więcej osób decyduje się na wyruszenie w drogę z domową kawą w dobrej jakości kubku termicznym. Wynika to z dwóch rzeczy: przede wszystkim z faktu, że możemy dzisiaj we własnych domach przygotować doskonałą kawę dowolną metodą. Drugim istotnym aspektem jest to, że kubki termiczne znajdziemy praktycznie w każdym sklepie sportowym czy outdoorowym – to świetne uzupełnienie bagażu podróżnego.

Przygotowanie kawy w domu będzie wymagało od nas poświecenia większej ilości czasu – jednak jesteśmy przekonani, że to nie będzie stracony czas. Zaopatrując się wcześniej w wysokiej jakości kawy ziarnistej, pochodzące od polskich importerów. Kupić je możemy przede wszystkim w sklepach internetowych, ale i licznych palarniach kawy, rozsianych po całym kraju.

Szukając idealnego kubka termicznego pamiętajmy o tym, że przede wszystkim powinien mieć szczelną pokrywkę. Istotne jest także to, jak długo kubek jest w stanie utrzymać pożądaną temperaturę napoju. Zazwyczaj jest to 4-6 godzin, w zależności od producenta.

pixel