Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jura Z10 - wszystko, czego potrzebujesz od ekspresu

2021-04-14
Jura Z10 - wszystko, czego potrzebujesz od ekspresu

Szwajcarska marka JURA jest niekwestionowanym liderem w segmencie automatycznych ekspresów ciśnieniowych. Każdy z modeli ma do zaoferowania szereg funkcji i udogodnień, dzięki którym niemal od razu skrada serca zadowolonych użytkowników. Jednak najnowszy ekspres tego producenta — JURA Z10 — to prawdziwy rewolucjonista, który zadowoli nawet najbardziej wymagających kawoszy.

Co do zaoferowania ma ekspres do kawy JURA Z10?

Model JURA Z10 to najnowsze dzieło szwajcarskiej myśli inżynieryjnej z segmentu premium, oferujące bogatą paletę najnowocześniejszych technologii. Wewnątrz minimalistycznej bryły zamontowano nowoczesny zaparzacz ósmej generacji, jak również zupełnie nowy młynek, który dostosowuje stopień mielenia do wybranego specjału kawowego, a tych jest do wyboru aż 32! Urządzenie obsługuje się za pomocą ekranu dotykowego o przekątnej 4,3”, na którym wyświetlane jest przejrzyste i dostosowane do potrzeb użytkownika menu. Użytkownik może zaprogramować temperaturę wody oraz mleka, jak również moc kawy i ilość mleka lub mlecznej pianki, a także zapisywać, powielać i personalizować napoje kawowe zgodnie ze swoimi preferencjami.

title=/

Ekspres JURA Z10 odznacza się charakterystycznym dla tej marki, niemal posągowym, aczkolwiek nadal oszczędnym w formie designem. Zastosowane materiały są trwałe i wysokiej jakości, a urządzenie zaprojektowane tak, by nawet po wielu latach nadal cieszyło oko. Inteligentny młynek, który rozpoznaje produkt

Niespotykaną dotąd nowością w modelu Jura Z10 jest inteligentny i wysokowydajny młynek P.R.G. (ang. Product Recognising Grinder), wyposażony w żarna stożkowe. Młynek sterowany jest elektronicznie i umożliwia dostosowanie stopnia mielenia ziaren do każdego rodzaju wybranej kawy. Zakres mielenia waha się od bardzo drobnego, które sprawdza się przy espresso i ristretto, po bardzo grube, dostosowane do przedłużonych specjałów kawowych. Elektroniczna regulacja grubości mielenia jest w pełni automatyczna i następuje błyskawicznie. Zbiornik na kawę może pomieścić 280 g ziaren, których aromat chroni specjalna, szczelna pokrywa.

title=/

Z JURA Z10 zaparzysz cold brew!

W ciepłe dni najchętniej sięgamy po kawy mrożone. Popularnym w ostatnich czasach napojem stało się cold brew, czyli kawa „zaparzana” na zimno. Zmielone ziarna zalewa się zimną wodą, a następnie maceruje przez kilka do kilkunastu godzin, by uzyskać niezwykle delikatny i orzeźwiający napar. Minusem tej metody jest długi czas oczekiwania, jednak inżynierowie JURA znaleźli rozwiązanie tego problemu. W najnowszym modelu JURA Z10 zastosowano technologię Cold Extraction Process, która pozwala przyrządzić kawę na zimno metodą espresso, przy pomocy zaledwie jednego przycisku. Dzięki Procesowi Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®) zimna woda przetłaczana jest przez grubiej zmieloną kawę w szybko postępujących po sobie cyklach, aby wydobyć z niej pożądane aromaty. W efekcie otrzymujemy napar o wyraźnie wyczuwalnych, owocowych nutach, bez cienia goryczki. Cold brew przygotujemy w kilku wariantach, od klasycznego bezmlecznego, po Cold Brew Latte Macchiato czy Cold Brew Flat White.

title=/

Jednostka zaparzająca ósmej generacji

Sercem ekspresu JURA Z10 jest jednostka zaparzająca. Dla tego modelu skonstruowano ósmą generację jednostki zaparzającej, która wykorzystuje technologię parzenia 3D, polegającą na przechodzeniu wody przez liczne otwory, co pozwala wodzie niezwykle równomiernie przenikać przez zmieloną kawę, zapewniając doskonałą ekstrakcję zarówno w kawach typu Cold Brew, jak i tradycyjnych specjałach kawowych.

Sprawdzone i skuteczne technologie JURA

Oprócz zupełnie nowych rozwiązań w ekspresie JURA Z10 znajdziemy dotychczas sprawdzone i skuteczne technologie. Inteligentny System Filtrowania Wody (I.W.S.) przy wsparciu filtra CLARIS Smart gwarantuje wodę o optymalnych parametrach, która chroni urządzenie przed odkładaniem się kamienia i zapewnia niezmiennie wysoką jakość kawy. Ekspres jest kompatybilny z J.O.E.®, dzięki czemu użytkownik może obsługiwać urządzenie z poziomu smartfona. Z kolei zastosowana technologia Energy Save Mode (E.S.M.©) pomaga zaoszczędzić energię, a przełącznik Zero-Energy Switch zapobiega zużywaniu prądu w trybie oczekiwania.

Jura Z10 to bez wątpienia jeden z najlepszych ekspresów automatycznych w swojej klasie, który powinien spełnić wszystkie, nawet najbardziej wymyślne kawowe marzenia. W sklepie CafeSilesia.pl dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych.

Polecane

pixel