Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lavazza - symbol doskonałej włoskiej kawy

2017-11-19
Lavazza - symbol doskonałej włoskiej kawy

Lavazza - symbol doskonałej włoskiej kawy Lavazza to symbol klasycznej, włoskiej kawy oraz jedna z najbardziej szanowanych marek na całym świecie, o czym świadczy m.in. fakt, że dostępna jest w sklepach, kawiarniach i restauracjach w ponad 90 krajach na różnych kontynentach. Co więcej, każdego dnia w ciągu całego roku wypijanych jest ponad 17 milionów filiżanek Lavazzy. Co sprawia, że tak chętnie sięgamy po kawę tego producenta? Przede wszystkim tajemna receptura z ponad 100 letnią tradycją, wysokiej jakości gatunki ziaren kawowca, a także bogactwo kompozycji, które tworzą zarówno intensywną, pobudzającą espresso, jak i nieco łagodniejsze napoje mleczne na jego bazie.

Lavazza, czyli tylko idealnie dojrzałe owoce

Lavazza to doskonale zbilansowana mieszanka najwyższej jakości arabiki (Coffea Arabica) i robusty (Coffea Cenephora). Ich krzewy rosną w strefie tropikalnej na wysokości od 200 do nawet 2000 m n.p.m. Dojrzałe owoce kawowca, powszechnie zwane wiśnią, zbierane są dopiero, gdy przybiorą barwę ciemnożółtą lub czerwoną. Pozwala to na zachowanie jednorodnego zbioru. W środku owoców znajdują się oczywiście cenne nasiona kawy.

Poszczególne etapy produkcji

Zebrane nasiona kawy trafiają do jednego z pięciu zakładów produkcyjnych, znajdujących się we Włoszech, Indiach i Brazylii. Tam poddawane są procesowi palenia, mielenia, dekofeinizacji, konfekcjonowaniu – w zależności od późniejszego rodzaju kawy (ziarnista, mielona, bezkofeinowa, w kapsułkach).

Najpopularniejsze kompozycje Lavazza

Jedną z najczęściej wybieranych mieszanek Lavazza jest Gran Espresso. Ziarna arabiki, z których powstaje pochodzą z centralnej i południowej Ameryki, natomiast robusty z Afryki. Otrzymywany napar ma intensywny, głęboki smak. Idealnie nadaje się więc jako pobudzające espresso lub baza pod kawy mleczne. Z kolei Crema e Aroma to średnio palona aromatyczna, kremowa mieszanka arabiki i robusty, która wyróżnia się intensywnym, mocnym smakiem, lekko wyczuwalnymi czekoladowymi nutami oraz gęstą, długo utrzymująca się cremą. Stąd polecana jest głównie do przygotowywania caffe latte i cappuccino. Zdecydowanie jedną z łagodniejszych, delikatniejszych kompozycji jest Lavazza Pienaroma uzyskiwana wyłącznie z ziaren arabiki z Brazylii i środkowej Ameryki. Cechuje ją lekko słodki smak oraz subtelny kwiatowy aromat. Wreszcie Lavazza Tierra to kawa o niewielkiej zawartości kofeiny i dość specyficznym smaku, który zawdzięcza wyselekcjonowanym ziarnom pochodzącym ze specjalnych plantacji w Kolumbii, Peru i Hondurasie, gdzie rodzina Lavazza wspiera handel zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Polecane

kawa Lavazza TIERRA 1000g ziarnista

kawa Lavazza TIERRA 1000g ziarnista

87,00 zł brutto1740 pkt.
kawa Lavazza QUALITA ORO 1000g ziarnista

kawa Lavazza QUALITA ORO 1000g ziarnista

80,00 zł brutto77,00 zł brutto1540 pkt.
pixel