Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

PREZENTY NA GWIAZDKĘ DLA KAWOSZA!

2016-12-04
PREZENTY NA GWIAZDKĘ DLA KAWOSZA!

Problem z kupnem trafionego prezentu miał każdy z nas przynajmniej jeden raz. Na szczęście w przypadku smakoszy kawy problem ten znika – wszystko za sprawą bogatego asortymentu sklepów kawowych i specjalistycznych. Oto kilka naszych propozycji, które pomogą podjąć decyzję odnośnie oryginalnego podarunku dla bliskiej osoby. Obecnie w sklepach specjalistycznych dla kawoszy wybór jest olbrzymi – od oryginalnych mieszanek kawowych, poprzez ciekawe gadżety do jej parzenia, a kończąc na wymyślnych i wykonanych z trwałych materiałów kawiarkach aeropressach, chemexach i wielu innych.

Dobrej jakości mieszanka zawsze w cenie!

Profesjonalne kawy w ziarnach z dalekich zakątków świata dostępne są w opakowaniach od 250 do 1000 gramów. Ceny są także zróżnicowane. Jeśli jednak nie znamy się na konkretnych gatunkach warto poświęcić nieco czasu na rozmowę z doświadczonym sprzedawcą. Wytłumaczy on nam różnicę pomiędzy konkretnymi gatunkami kaw, różnicami w smaku ze względu na pochodzenie. Wytłumaczy także, jak ważną rolę odgrywają palarnie. Warto podpytać osobę, którą pragniemy obdarować jaki smak kawy lubi – z pewnością będzie to dla nas spore ułatwienie!

Klasycznie, ale i z pomysłem – filiżanki

Jeśli nie mam możliwości wybrania wysokogatunkowej kawy dobrym rozwiązaniem okaże się kupno eleganckiej filiżanki. Miłośnicy kawy z pewnością docenią taki prezent – dla wielu z nich delektowanie się ulubionym napojem to rytuał, który potrzebuje odpowiedniej oprawy. Ciekawe filiżanki znajdziemy w sklepach z porcelaną, ale również w antykwariatach, w galeriach.

A może kawiarka?

Kawiarka zawsze jest dobrym pomysłem – nie wymaga trudu podczas użytkowania, jest prosta w czyszczeniu, a na polskim rynku znajdziemy jej wiele rodzajów: kawiarki na jedno espresso lub kilkanaście filiżanek. Dodatkowym atutem jest kolorystyka i ciekawy design. Ceny dobrych jakościowo kawiarek rozpoczynają się od 50 zł.

Nowocześnie: chemexy, aeropressy, drippery

Nowocześni kawosze chętnie próbują nowych rozwiązań i metod parzenia. W Polsce od kilku lat panuje moda na wykorzystywanie aeropressów i chemexów. Warto poszukać ich w profesjonalnych sklepach. Chemexy znajdziemy w cenach 130-200 zł, w przypadku aeropressów ceny są podobne. Warto pamiętać o dodatkowych akcesoriach do nich (filtry). Nieco tańszym prezentem okaże się dripper, który coraz chętniej wykorzystywany jest w topowych kawiarniach.

Polecane

pixel