Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pierwsza randka przy kawie

2017-04-14
Pierwsza randka przy kawie

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów i środków psychoaktywnych na świecie. Rocznie wypijamy aż 400 miliardów filiżanek tego intensywnego naparu z kofeiną. Czasami zdarzają się jednak wyjątkowe okazje do jej zaparzenia. Filiżanka kawy i pierwsza randka to doskonałe połączenie, którego na pewno nie będziecie żałować. Sprawdźcie dlaczego!

Lepszy nastrój do rozmowy

Zaproszenie do kawiarni to jeden z najbardziej klasycznych, ale i najlepszych sposobów na poznawanie nowych ludzi. Jest to również najchętniej wybierane miejsce przez pary.

Dlaczego warto zamówić kawę na randce?

Przede wszystkim dlatego, że pomoże Wam się rozluźnić. Zawarta w niej kofeina przyczynia się do produkcji dopaminy, dzięki której czujemy się szczęśliwsi. Kawa przyczynia się również do zmniejszenia napięcia mięśni, dzięki czemu Wasze spotkanie będzie przebiegało w znacznie przyjemniejszej atmosferze. Pijąc małą czarną jesteś ponadto znacznie bardziej kreatywny, dzięki czemu prowadzona rozmowa ma szansę być ciekawsza. Kawa jest więc zdecydowanie dobrym początkiem.

Kawa jako afrodyzjak

Kawa, tak jak i czekolada, od wieków uznawane są afrodyzjaki. Z naukowego punktu widzenia oczywiście trudno potwierdzić, że jakiekolwiek produkty posiadają takie właściwości, jednak ziarna arabiki, a w szczególności kofeina, posiadają działanie, które zdecydowanie będzie korzystne podczas naszej pierwszej randki.

Kawa przyczyni się przede wszystkim do usunięcia zmęczenia poprzez zablokowanie receptorów adenozyny. Jeśli więc Twój partner lub partnerka zaczną ziewać w trakcie rozmowy z Tobą, to istnieje spora szansa, że poruszany przez Ciebie temat jest po prostu nudny.

Kofeina przyczynia się ponadto do poprawy krążenia i dotlenienia naczyń krwionośnych. Oznacza to, że jesteśmy po niej znacznie bardziej wrażliwi na wszelkiego rodzaju bodźce zewnętrzne. Kawa podnosi też poziom naszego libido.

Jaka powinna być kawa na pierwszej randce?

Odpowiednio zaparzona kawa może stać się idealnym początkiem dobrej znajomości. Najlepiej sprawdzi się oczywiście ta, która jest świeżo zmielona zaraz przed zaparzeniem. Dzięki temu nie tylko smak, ale również zapach ziaren arabiki będzie intensywnie wyczuwalny. Co warto dodać do naszej kawy?

Uznaje się, że największym afrodyzjakiem jest napar z imbirem i cynamonem. Pierwszy z nich, podobnie jak sama kawa, przyczynia się do lepszego stymulowania krążenia krwi. Warto w tym miejscu zauważyć, że o tych właściwościach Chińczycy wiedzą już od wieków. Świeży, jak i sproszkowany imbir dodawany jest bowiem do napojów i potraw w jasno określonym celu. Cytrusowy i lekko gorzkawy smak tej przyprawy idealnie skomponuje się ze średnio palonymi ziarnami, które mogą być przyrządzone na przykład w dripperze.

Cynamon natomiast, dzięki swoim korzenno-słodkim nutom, zbalansuje całość smaku naszej kawy. Sprzyja on również relaksowi. Taki napój na pewno doskonale sprawdzi się nie tylko na pierwszej randce, lecz będzie również idealnym rozwiązaniem na walentynki i inne specjalne okazje.

pixel