Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poznaj Comandante C40 Mk3 Nitro Blade - Mercedesa wśród młynków ręcznych!

2021-02-24
Poznaj Comandante C40 Mk3 Nitro Blade - Mercedesa wśród młynków ręcznych! Poznaj Comandante C40 Mk3 Nitro Blade - Mercedesa wśród młynków ręcznych!

Kto choć trochę siedzi w temacie kawowych akcesoriów, ten z pewnością zetknął się z marką Comandante i ich kultowymi młynkami ręcznymi. Przez wielu młynki tego niemieckiego producenta uznawane są za najlepsze na świecie, a za tym twierdzeniem przemawia sporo argumentów. Choć młynki Comandante do tanich nie należą, grono fanów tej marki stale się powiększa. Flagowym modelem jest Comandante C40 MK3 Nitro Blade, który u nas znajdziecie!

Comandante - niemiecka precyzja

Niemiecka marka Comandante powstała stosunkowo niedawno, bo w 2013 roku. Tych kilka lat wystarczyło, by firma wypracowała silną pozycję na rynku i stała się czołowym producentem niezwykle cenionych, ręcznych młynków do kawy. O firmie zrobiło się głośno, gdy w 2016 roku wypuściła do sprzedaży młynek Comandante C40 MK3 Nitro Blade, który wreszcie umożliwił to, co wydawało się nieosiągalne dla młynków ręcznych - szeroki zakres mielenia kawy, od espresso po popularne metody alternatywne.

Młynki Comandante wyróżniają się użyciem wysokiej jakości materiałów, niezwykle trwałych i odpornych na uszkodzenia, co czyni te urządzenia inwestycją na lata. Chwali się też dbałość o detale, bardzo stabilną pracę i minimalistyczny design, dzięki czemu Comandante C40 MK3 jest nie tylko świetnym młynkiem, lecz także prawdziwą ozdobą każdej kuchni.

Co czyni Comandante C40 MK3 Nitro Blade młynkiem idealnym?

Każdy komponent flagowego modelu Comandante jest skrupulatnie przemyślany, tu nic nie dzieje się przypadkowo. Sercem młynka są stożkowe żarna wykonane ze stali nierdzewnej, które dodatkowo utwardzono azotem, dzięki czemu są praktycznie nie do zdarcia, a do tego neutralne sensorycznie - nie wpływają na smak mielonych ziaren. Układ nacięć na żarnach, ich ostrość, a także bardzo stabilna konstrukcja to gwarancja bardzo równego przemiału przy jednocześnie niskim poziomie retencji.

Stopień mielenia reguluje się przy pomocy niewielkiego pokrętła, czemu towarzyszy charakterystyczne i dosyć głośne kliknięcie. Stąd też częste pytania użytkowników tych młynków o „liczbę kliknięć” przy dobieraniu grubości mielenia dla konkretnych ziaren. Tym, co wyróżnia Comandante C40 MK3 Nitro Blade na tle innych młynków ręcznych, jest bardzo szeroka regulacja stopnia mielenia. Dzięki temu młynek ten podoła przygotowaniu przemiału zarówno pod Chemexa, czy kawiarkę, jak również pod espresso z ciśnieniowego ekspresu kolbowego.

Korpus młynka wykonano z wytrzymałej stali nierdzewnej, więc będzie on idealnym kompanem podczas podróży. Rączka została odpowiednio wyprofilowana i zakończona wygodnym, drewnianym uchwytem, dzięki czemu całość wygodnie leży w dłoniach, a mielenie przebiega szybko i sprawnie. Młynek wyposażono w szklany pojemnik, który pomieści 40 g zmielonej kawy, a dla wygody dołączono dodatkowy zbiornik z nakrętką. Urządzenie dostępne jest w kilku wersjach kolorystycznych, szczególnie atrakcyjnie prezentują się modele pokryte warstwą cienkiego forniru.

Wysoka jakość użytych materiałów sprawia, że młynek jest praktycznie bezawaryjny.

Comandante C40 MK3 Nitro Blade - cacko warte swojej ceny

Młynki ręczne kojarzą się zazwyczaj z mniej równym przemiałem i możliwością mielenia ziaren wyłącznie pod metody alternatywne. Comandante C40 MK3 Nitro Blade wykracza poza te wąskie ramy, stając się młynkiem niezwykle uniwersalnym, który z powodzeniem zmieli kawę nawet pod espresso. W tej cenie trudno szukać równie wszechstronnego, precyzyjnego i niezawodnego urządzenia, zwłaszcza wśród młynków automatycznych, dlatego warto rozważyć ten zakup.

pixel