Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ranking herbat liściastych

2019-03-29
Ranking herbat liściastych

Tak, jak prawdziwi miłośnicy kawy wybierają wyłącznie świeżo wypalane ziarna pochodzące z cieszących się uznaniem plantacji, tak wielbiciele herbaty przede wszystkim stawiają na herbaty liściaste, które po zalaniu gorącą wodą oddają w naparze swój naturalny smak i aromat. I to właśnie z myślą o nich postanowiliśmy zrobić małe odstępstwo od tematu kawy na rzecz rankingu herbat liściastych. Jak to zwykle bywa z rankingami poświęconymi kawie, ekspresom do kawy czy też młynkom do kawy, tworząc niniejszy ranking herbat liściastych sugerowaliśmy się opiniami, recenzjami i uwagami specjalistów, tym razem z dziedziny herbaty. Tym samym mamy wielką nadzieję, że tekst okaże się pomocną wskazówką zarówno dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z herbatą liściastą, jak i dla osób poszukujących nowych smaków.

Ranking herbat liściastych według Café Silesia

Zanim jeszcze przejdziemy do zestawienia poszczególnych herbat liściastych, musimy zaznaczyć, że ranking herbat liściastych to bardzo obszerna kategoria. Nie dość, że w dzisiejszych czasach jest bardzo wiele marek, które mają do zaproponowania naprawdę wysokiej jakości herbaty liściaste, to jeszcze istnieje przynajmniej kilka rodzajów herbat. Poza tradycyjną herbatą czarną, w rankingu herbat liściastych należy uwzględnić herbaty zielone, białe, czerwone (Pu-erh) oraz Yerba Mate. Prócz tego, że występują one w swej naturalnej postaci, producenci często decydują się na łączenie ich z najróżniejszymi owocami i aromatami owocowymi, które wzbogacają ich smak. A zatem, nie tak łatwo wybrać odpowiednią dla siebie herbatę. Dlatego w naszym rankingu herbat liściastych kierując się opiniami, recenzjami i uwagami specjalistów i miłośników herbaty, postaramy się choćby podpowiedzieć, których warto spróbować.

Herbata Owocowa SŁODKIE MANGO 100g liściasta
Ranking herbat liściastych
Słodka owocowa herbata o smaku mango. Nie zawiera hibiskusa, dzięki czemu nie jest kwaśna. Herbata owocowa nie zawiera kofeiny, dlatego świetnie nadaje się dla dzieci i kobiet w ciąży.

KUP TERAZ
Herbata zielona JAŚMINOWA 100g liściasta
Ranking herbat liściastych
Łagodnie pobudza, uspokaja, zmniejsza napięcie i relaksuje nasz umysł. Łagodzi i uspokaja umysł. Napar charakteryzuje się wspaniałym jaśminowym aromatem. Jest subtelny i lekki.

KUP TERAZ
Herbata ziołowa ŚNIADANIOWA 100g liściasta
Ranking herbat liściastych
Mięta pieprzowa zdecydowanie nadaje tej herbacie orzeźwiający smak, a jednoczenie bardzo dobrze wpływa na układ pokarmowy – wspomaga wydzielanie soków żołądkowych oraz usprawnia pracę jelit. Zawiera witaminę C, działa przeciwbakteryjnie. Można ją spożywać nawet przy syndromie jelita drażliwego. Wypicie naparu z mięty pieprzowej daje uczucie chłodu.

KUP TERAZ

Ranking herbat liściastych - naturalne herbaty jednorodne

Jak już zostało wspomniane na wstępie w ramach rankingu herbat liściastych według Café Silesia wyróżniliśmy dwa podstawowe rodzaje herbat, czyli herbaty naturalne, jednorodne oraz herbaty owocowe. Najogólniej rzecz biorąc do pierwszej kategorii zaliczamy czyste herbaty czarne, czerwone, zielone białe oraz Yerba Mate. I choć mogłoby się wydawać, że herbata to herbata i nie ma większego znaczenia to, jakiej marki liście wybierzemy, okazuje się, że nic bardziej mylnego. Rzecz ma się bowiem podobnie, jak z kawą, - to, skąd pochodzi herbata, niezależnie od tego czy czarna, czerwona, zielona czy biała, z jakiej plantacji, jakimi metodami jest obrabiana ma ogromne znaczenie. Nawet najdrobniejsze szczegóły wpływają na ostateczną jakość, a co za tym idzie smak i aromat. Jednym słowem, herbata herbacie nierówna. Dlatego bardzo zachęcamy do inwestowania w herbaty liściaste takich marek, jak Czajnikowy.pl, o których możemy przeczytać same pozytywne opinie, recenzje. Nie bez przyczyny w końcu, herbaty tego producenta znalazły się w czołówce naszego rankingu herbat liściastych.

Ranking herbat liściastych - herbaty owocowe, aromatyzowane

Ranking herbat liściastych według Café Silesia w zasadzie składa się z dwóch podrankingów, czyli rankingu herbat naturalnych, jednorodnych oraz rankingu herbat owocowych, aromatyzowanych. Powyżej wytłumaczyliśmy już, czym są dla nas herbaty z pierwszej kategorii. Najwyższa więc pora, by krótko podsumować herbaty owocowe. Otóż do kategorii tej zaliczamy wszelkiego rodzaju mieszanki herbat oraz liście z dodatkiem owoców i owocowych aromatów. Pod tym względem opinie, recenzje wielbicieli herbaty są bardzo zróżnicowane, brak tu jednogłośności. I nic w tym dziwnego, bowiem gusta są tak różne, jak i różne są smaki. Pewne jest jedno - ranking herbat liściastych pozwoli zorientować się w możliwościach i wybrać odpowiedni dla siebie produkt. Nie brakuje w nim bowiem zarówno delikatnych, kwiatowych lub ziołowych smaków (herbata jaśminowa, herbata śniadaniowa ziołowa), jak i wyrazistych, słodkich (herbata zielona z granatem, słodkie mango, czy też pomarańczowo-truskawkowa). Po herbaty liściaste powinni także sięgnąć miłośnicy klasyki, ponieważ nie brakuje pośród nich doskonałych herbat czarnych typu Ceylon, Earl Grey czy też English Breakfast.

pixel