Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ranking młynków do kawy

2019-03-29
Ranking młynków do kawy

Prawdopodobnie nie sposób zliczyć, ile już razy wspominaliśmy na naszym blogu o tym, że najdoskonalsza kawa to kawa świeżo mielona. O ile można kłócić się o to, skąd pochodzi najlepsza kawa oraz, która metoda parzenia jest słuszna (każdy z nas ma przecież inny gust), o tyle nie sposób zaprzeczyć temu, że mała czarna będzie o niebo lepsza, jeśli ziarna zmielimy na chwilę przed podaniem. Dlatego też, wszystkich, którzy zwykli pić przynajmniej jedną kawę dziennie gorąco do tego zachęcamy. Tym bardziej, że nie jest to ani trudne, ani czasochłonne. Wystarczy, że zaopatrzymy się w młynek. To, jaki to będzie młynek ma jednak spore znaczenie, stąd przedstawiamy wsparty na opiniach, recenzjach i uwagach znawców tematu ranking młynków do kawy.

Ranking młynków do kawy według Café Silesia

Skoro ustaliliśmy już, że nawet najdoskonalsza kawa mielona nie może równać się z kawą ziarnistą, którą samodzielnie mielimy tuż przed podaniem, najwyższa pora zapoznać się z rankingiem młynków do kawy. Już na wstępie pragniemy zaznaczyć, że stworzony przez Café Silesia ranking młynków do kawy uwzględnia opinie, recenzje i uwagi zarówno baristów, roasterów, specjalistów w szeroko pojętej tematyce kawy, jak i zwykłych miłośników kawy. Młynki, które postanowiliśmy zawrzeć w rankingu młynków do kawy można podzielić na dwie kategorie, a mianowicie młynki ręczne oraz młynki automatyczne. Pierwsze z nich ze względu na zdecydowanie niższą cenę i mniejsze rozmiary polecane są do użytku domowego, te drugie zaś - droższe, zajmujące więcej miejsca na blacie, pozwalające zmielić zdecydowanie większą ilość ziaren w krótkim czasie - do lokali gastronomicznych. [zakończenie]

Młynek EUREKA MIGNON CLASSICO - Matte Black
Młynek EUREKA MIGNON CLASSICO - Matte Black
Wysokiej klasy młynek renomowanej marki Eureka z Florencji. W kompaktowej estetycznej obudowie została zawarta wieloletnia tradycja oraz bezkompromisowa jakość charakterystyczna dla wszystkich produktów firmy Eureka. Młynek przeznaczony jest przede wszystkim do użytku domowego, lecz również z powodzeniem sprawdzi się w małej kawiarni (jako np. drugi młynek na inną mieszankę). Jest wyposażony w niezwykle precyzyjny mechanizm regulacji sposobu zmielenia oraz daje dwie możliwości ustalenia dozy - manualny oraz czasowy.

KUP TERAZ
Młynek do kawy FIORENZATO F64 EVO GT V2 szary
Ranking młynków do kawy
Wysokiej klasy młynek do kawy FIORENZATO F64 EVO GT jest wyposażony w czasowy program regulacji dozy o czułości 0,1 sekundy (!). Użytkownik wybiera pomiędzy pojedynczą, podwójną dozą, może również ręcznie dobrać odpowiednią ilość kawy potrzebnej do przygotowania kawy. Młynek posiada płynną regulację grubości mielenia kawy.

KUP TERAZ
Młynek do kawy FIORENZATO F4 ECO
Ranking młynków do kawy
Wysokiej klasy młynek do kawy FIORENZATO F4 ECO. Młynek wyposażony w czasowy program regulacji dozy o czułości 1 sekundy, lub ręczne dozowanie ilości kawy potrzebnej do przygotowania espresso. Młynek posiada płynną regulację grubości mielenia kawy.

KUP TERAZ

Ranking młynków do kawy - młynki ręczne w sam raz do użytku domowego

Podsumowując, każdy ranking młynków do kawy powinien uwzględniać dwa podstawowe rodzaje tych akcesoriów, czyli młynki ręczne oraz młynki automatyczne. O zakup młynka ręcznego przede wszystkim powinny pokusić się osoby, które poszukują dobrej jakości sprzętu w atrakcyjnej cenie. Wybierając młynek ręczny w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, aby był to model żarnowy. W tym względzie opinie, recenzje i uwagi specjalistów w dziedzinie kawy są jednoznaczne - młynki, które zamiast ceramicznych żaren są wyposażone w stalowe ostrza absolutnie nie nadają się do mielenia kawy. Takie młynki zamiast mielić ziarna, siekają ją, przez co ich oryginalne nuty smakowe i aromat nawet nie mają szansy rozwinąć się w naparze. W związku z tym, dla tego typu modeli nie ma miejsca w rankingu młynków do kawy według Café Silesia. Godnymi polecenia młynkami do kawy, co potwierdza wiele opinii, recenzji są natomiast ceramiczne młynki ręczne marki Hario. Japońska huta szkła od lat słynie właśnie z produkcji młynków do użytku domowego, które łączą w sobie wysoką jakość wykonania, funkcjonalność oraz charakterystyczny design. Co istotne, każdy model Hario daje możliwość ustawienia stopnia grubość mielenia, w związku z czym idealnie sprawdza się do mielenia ziaren zarówno pod ekspresy ciśnieniowe oraz kawiarki, jak i Chemex, Aeropress, drip, a nawet turecki tygielek. Wobec tego, młynki Hario absolutnie zasługują na pierwsze miejsce w naszym rankingu młynków do kawy w kategorii młynków ręcznych.

Ranking młynków do kawy - młynki automatyczne dla profesjonalistów

Poza młynkami ręcznymi, każdy ranking młynków do kawy obejmuje również młynki automatyczne. O ile, w warunkach domowych często wystarczające okazują się omówione powyżej młynki ręczne, o tyle w kawiarniach i restauracjach nie sposób obyć się bez solidnego młynka elektrycznego. Ze względu na zdecydowanie większe rozmiary oraz automatyczny mechanizm taki sprzęt pozwala zmielić zdecydowanie większą ilości ziaren w bardzo krótkim czasie. Jedyne, co musi zrobić barista, to przy pomocy przycisków ustawić odpowiednią pod metodę parzenia grubość mielenia. W kategorii młynków automatycznych pozytywnymi opiniami, recenzjami cieszą się urządzenia Eureka i Fiorenzato. Stąd też zasługują one na wyróżnienie w rankingu młynków do kawy. Jeśli tylko mamy taką potrzebę oczywiście możemy zakupić taki młynek do domu, jednak musimy liczyć się ze zdecydowanie wyższym kosztem. Poza tym, trzeba wziąć pod uwagę, że o ile ręczne młynki Hario zmieszczą się w każdej szafce czy też na półce, o tyle na młynki Eureka i Fiorenzato trzeba wygospodarować miejsce na kuchennym blacie lub wyspie.

pixel