Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

WRÓŻBY Z KAWY

2016-11-28
WRÓŻBY Z KAWY

Choć koneserzy kawy podchodzą do niej z profesjonalizmem i fascynacją, to czasami może ona świetnie przysłużyć się celom rozrywkowym. Wróżby andrzejkowe lub spotkanie ze znajomymi dzięki filiżance kawy może zmienić się w zabawę, polegającą na odczytywaniu przyszłości. Sprawdźmy więc, co mówią gwiazdy.

Jak zaparzyć kawę do wróżb?

To oczywiste, że z wróżbami kojarzymy przede wszystkim orientalny wschód. To połączenie mistyki i miłości do kawy przetrwało setki lat i również w dzisiejszych czasach ludzie próbują poznać swoją przyszłość, spoglądając uważnie w filiżankę. Jak zaparzyć kawę, by wróżenie z fusów było możliwe?

Najlepiej przygotować kawę po turecku. Wymagać to będzie od nas cierpliwości i uwagi. Nawet jeśli nie uda nam się przewidzieć swojego losu, to z całą pewnością wyśmienity smak wszystko nam wynagrodzi.

Przygotujcie więc tygielek lub niewielki garnek, drobno mieloną kawę, cukier i szklankę zimnej wody. Kawę z cukrem zalewamy wodą w tygielku i zaczynamy podgrzewać. Kiedy tylko pojawi się piana, ściągamy tygielek z ognia, usuwamy delikatnie pianę, a następnie przeprowadzamy cały proces jeszcze dwukrotnie.

Jak przygotować się do wróżenia?

Przewidywanie przyszłości to również stan umysłu. Nie możemy więc poprzestać jedynie na przygotowaniu naparu. Specjaliści od wróżenia z fusów kawy zalecają, by na godzinę przed ceremoniałem oddać się medytacjom i rozmyślaniom o tym, czego tak naprawdę chcemy się dowiedzieć się o swojej przyszłości.

O czym pamiętać, podczas picia kawy?

Kawę przelewamy do jasnej, porcelanowej filiżanki, by kształty do wróżb mogły być łatwo zidentyfikowane. Kiedy rozpoczniemy jej picie, pomyślmy jeszcze raz o pytaniach, na które chcielibyśmy uzyskać odpowiedź.. Następnie robimy 7 łyków, zostawiając jednak trochę naparu na samym dnie. W dalszej kolejności konieczne jest trzykrotne zamieszanie filiżanką, a następnie przewrócenie jej dołem do góry na talerzyk, by wzór z fusów mógł się uformować. W tej pozycji zostawiamy ją na 7 minut. Później podnosimy ją jednym, szybkim ruchem i zaczynamy wróżenie. Im więcej osób weźmie w nim udział, tym lepsza czeka Was zabawa.

Wróżenie z kawy – znaczenia symboli

Jeśli już podczas serwowania kawy rozlejesz kilka jej kropli, to nie ma powodów, by się martwić, ponieważ oznacza to przypływ pieniędzy i to w najbliższym czasie.

Bardzo ważne jest przede wszystkim to, w którym miejscu filiżanki znajdują się wzór, np. to, co pojawi się w pobliżu jej uszka będzie dotyczyło naszej najbliższej przyszłości.

Ciemne symbole to znak drastycznych zmian w sferze naszego zdrowia lub sytuacji zawodowej. Jeśli znajdziemy ich wiele, to z całą pewnością musimy przygotować się na to, że nasza najbliższa przyszłość będzie burzliwa.

Istnieje jednak wiele pozytywnych symboli, które mogą wyłonić się z naszych fusów. Anioł będzie oznaczał pomoc bliskiej osoby, a as awans w pracy. Częstym wzorem jest serce, które zapowiada prawdziwą miłość, a także żaba, która zwiastuje pomnożenie fortuny. Wiele znaków powinniśmy interpretować zgodnie z własną intuicją. Warto więc wysilić wyobraźnię, by dopatrzyć się sensu w kształtach uformowanych z fusów kawy.

pixel