Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Agust - palarnia miesiąca w Cafe Silesia w grudniu 2017r.

2017-12-06
Agust - palarnia miesiąca w Cafe Silesia w grudniu 2017r.

Gwarne ulice Bergamo może czasem warto zamienić na ciche uliczki Brescii, do których nie dociera zgiełk wielkiego miasta. W takiej atmosferze kawa z rzemieślniczej palarni Agust smakuje doskonale. W grudniu trochę tej atmosfery pragniemy ofiarować naszym klientom w niższe cenie. Przeczytajcie więcej o Brescii, palarni Agust i jej wyśmienitych mieszankach!

Brescia – chwila spokoju w gwarnych Włoszech

W Lombardii znajdziemy wszystko, czego można oczekiwać od Włoch. To region pełen gór, jezior, doskonałej kuchni i wina. To jednak również ta część Półwyspu Apenińskiego, w której spotkać możemy wielu turystów. Polacy chętnie wybierają się między innymi do Bergamo, które jest świetnie skomunikowane z naszym krajem, a także zachwyca piękną starówką i wyśmienitą kuchnią.

Jeśli chcemy uniknąć tłumów i poznać Italię pełną błogiego lenistwa, to warto wybrać się do Brescii, do której dotrzeć można pociągiem, obserwując sielski krajobraz Lombardii za oknami. W kalendarzu Brescii bywają jednak dni, które z ciszą nie mają wiele wspólnego. Co roku odbywa się tu bowiem legendarny rajd Mille Miglia. Osoby, które kochają samochody, ale nie znoszą zgiełku na pewno powinny odwiedzić muzeum motoryzacji, które zlokalizowane jest na obrzeżach miasta.

Brescia to również miejsce, w którym znajdziemy rzemieślniczą palarnię Agust. Espresso z dobrze wyselekcjonowanych ziaren z całą pewnością pozwoli Wam zrozumieć, czym jest dolce far niente.

Palarnia Agust z Brescii

Augusto i Mariosa Corsini otworzyli niewielką palarnię w 1956 roku, wychodząc z jednego, prostego założenia: „Im mniejsza palarnia, tym lepsza kawa”. W palarni Agust stosuje się precyzyjną metodę optycznej selekcji ziaren, dzięki czemu eliminowane jest ryzyko obniżenia jakość mieszanki przez niejednorodne ziarna. Kawa najwyższej jakości to nie jedyna wartość, jakiej wierni są założyciele i pracownicy tej palarni. Ziarna do wypalenia pozyskiwane są tu bowiem tylko z ekologicznych plantacji, gdzie robotnicy otrzymują uczciwe wynagrodzenie, a równowaga ekosystemu nie jest zaburzana.

Jakie kawy z palarni Agust z Brescii wybrać?

W grudniu kawy z palarni Agust z Brescii możecie kupić w Cafe Silesia 10% taniej. Jakie mieszanki warto wybrać? Szczególną uwagę możecie zwrócić: Elegante i Gentile, które mogą się poszczycić certyfikatem CSC (wł. Caffe' Speciali Certificati). Czym jeszcze charakteryzują się wspomniane ziarna?

Agust Elegante to mieszanka arabiki (85%) z domieszką robusty (15%), w której z łatwością wyczujemy aromaty miodowo-czekoladowe. To jednak nie wszystko. Przy pierwszym łyku na naszym podniebieniu będziemy mogli poczuć lekko kwaskowe owoce, które dość szybko zmieniają się jednak w słodycz.

Agust Gentile to wybór dla koneserów 100% arabiki z Ameryki Środkowej. Dominują tu przede wszystkie aromaty kwiatowe. Body jest gęste i owocowe, a crema zachwyca orzechowymi nutami. Roasterzy z palarni Agust uzyskali tu idealny balans między kwasowością, goryczką i słodyczą.

Zapraszamy do sprawdzenia wszystkich kaw z naszej palarni grudnia!

Polecane

kawa ziarnista Agust NATURA EQUA 1000g

kawa ziarnista Agust NATURA EQUA 1000g

116,00 zł brutto2320 pkt.
kawa ziarnista Agust CREMOSO 1000g

kawa ziarnista Agust CREMOSO 1000g

95,00 zł brutto1637.80 pkt.
kawa ziarnista Agust ELEGANTE 500g

kawa ziarnista Agust ELEGANTE 500g

53,00 zł brutto1060 pkt.
kawa ziarnista Agust ELEGANTE 1000g

kawa ziarnista Agust ELEGANTE 1000g

99,00 zł brutto1766.20 pkt.
kawa ziarnista Agust CREMOSO 250g

kawa ziarnista Agust CREMOSO 250g

29,00 zł brutto580 pkt.
pixel