Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co podarować miłośnikowi kawy na święta?

2017-12-17
Co podarować miłośnikowi kawy na święta?

Do świąt już tylko kilka dni. Oznacza to, że szaleństwo skoncentrowane wokół sprzątania, gotowania i strojenia domów osiąga swoją pełnię. Mimo, że czasami okazuje się to dość męczące to przecież jest w tym jakaś magia. Musimy jednak myśleć trzeźwo, to ostatni moment na zakup prezentów dla naszych najbliższych. Jeśli wśród nich mamy jakiegoś wielbiciela kawy z pewnością warto postawić na podarunek nawiązujący do tej pasji. A zatem, podpowiadamy co sprezentować osobie, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z odkrywaniem świata kawy, a co zaawansowanemu znawcy wszystkiego, co z małą czarną związane.

Kawowe prezenty dla laików

Jako, że w dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się na temat tego, czym jest dobra kawa, a także powstają nowe kawiarnie, w których profesjonalni bariści korzystają wyłącznie z wysokiej jakości świeżo mielonych ziaren, zaczynamy interesować się kawą. Z pewnością w gronie naszych najbliższych - rodziny i przyjaciół również nie brakuje osób, które chciałyby pić dobrą małą czarną, ale nie wiedzą od czego właściwie zacząć. W takim przypadku mamy ogromne pole do popisu. Świetnym rozwiązaniem, będzie bowiem wprowadzenie początkującego kawosza na kolejny (po odstawieniu kawy rozpuszczalnej, na rzecz sypanej) poziom wtajemniczenia. Wobec tego, genialnym pomysłem na udany podarunek będzie ręczny, żarnowy młynek i ziarnista kawa Lavazza. Jeśli dysponujemy nieco większym budżetem do takiego kompletu możemy jeszcze dokupić praskę francuską, kawiarkę lub najprostszy drip. Taki zestaw to doskonały start dla każdego miłośnika kawy.

Podarunki dla długoletnich pasjonatów kawy

Jeśli chcemy, aby nasz bożonarodzeniowy prezent dla bliskiej osoby, która o kawie wie już niemal wszystko był naprawdę udany, przede wszystkim musimy zaczerpnąć nieco fachowej wiedzy. Poza tym, konieczne jest zorientowanie się, czego naszemu kawoszowi jeszcze brakuje. Skoro jego fascynacja trwa dłuższy czas, z pewnością, zdążył już zgromadzić sporo gadżetów. Po małym wywiadzie, kiedy wreszcie możemy stwierdzić czego poszukujemy, pora wybrać się na zakupy. W tym przypadku jedynym słusznym wyjściem jest profesjonalny sklep z kawą. Przede wszystkim warto pamiętać, że żaden miłośnik małej czarnej nigdy nie pogardzi paczuszką wysokiej jakości ziaren. Jednak tym razem bezpieczniej będzie pokusić się o produkt pochodzący z ekologicznych upraw w Etiopii lub Kenii. Ważne, aby kawa była świeżo palona (nie dłużej niż 3 miesiące temu). Jeśli wiemy, które z narzędzi do metod alternatywnych posiada bliska nam osoba, możemy dopasować coś, czego nie ma, np. jeśli na co dzień pije kawę z Chemexu, ciekawym prezentem będzie modny ostatnimi czasy Aeropress.

Polecane

pixel