Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dzbanek Chemex i kawa Gardelli dla miłośników jasnego palenia i subtelnego smaku

2018-02-18
Dzbanek Chemex i kawa Gardelli dla miłośników jasnego palenia i subtelnego smaku

W dzisiejszych czasach mamy niemalże nieograniczony dostęp do rozmaitych rodzajów kaw. Wybierać możemy spośród tych, pochodzących z Ameryki Środkowej, Południowej, Afryki czy też Azji, a także smakować zarówno w mieszankach odmiennych ziaren, jak i w kawach jednorodnych. Jako, że w profesjonalnych sklepach poświęconych kofeinowemu produktowi znajdziemy również wiele sprzętów i naczyń przeznaczonych do parzenia małej czarnej, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Warto też próbować różnych kombinacji. Dzisiejsza propozycja z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom alternatywnych smaków oraz lekkich, owocowo-kwiatowych aromatów.

Kawy z palarni Gardelli Specialty Coffees

Gardelli Specialty Coffees to palarnia kaw segmentu specialty zlokalizowana we Włoszech, w regionie Emilia-Romania w mieście Forli. Założona przez Rubensa Gardelli - mistrza świata z 2017 roku w wypalaniu kawy oraz zwycięzcę WCE Italy Coffee Roasting (nieprzerwanie od 2014 roku) zdążyła już odnieść wiele sukcesów i zyskać wiernych klientów na całym świecie. A wszystko to zasługa samego Gardelliego, który dba o jakość kawy na każdym etapie procesu produkcji - od wyboru plantacji i zbiorów, przez obróbkę wiśni, aż po palenie ziaren i pakowanie. Na szczególną uwagę zasługuje tu Gardelli Ethiopia Duromina, Nicaragua Nacimentos oraz Uganda Kinone. Wszystkie trzy są lekko palone i doskonale sprawdzają się w metodach alternatywnych, takich jak dripper, Aeropress i Chemex. W pierwszej spośród wymienionych możemy doszukiwać się nut bergamotki, limonki, moreli, mango i białej herbaty. W drugiej - suszonej figi, jeżyn oraz gorzkiej czekolady. W ostatniej - malin, mandarynek, śliwek, goździków, cukru trzcinowego.

Dzbanek Chemex

Bezsprzecznie, produkty Chemex są obecnie jednymi z najpopularniejszych w świecie kawy. W ofercie kawiarni serwujących małą czarną zaparzoną metodami alternatywnymi, obowiązkowo w towarzystwie drippera i Aeropressu pojawia się właśnie Chemex. Genialny w swej prostocie szklany dzbanek zaprojektowany przez dr Petera Schlumbohma zainspirowanego sztuką szkoły Bauhausu, wykorzystuje wszystkie zasady prawidłowego parzenia przelewowego. Co więcej, Chemex Coffea Maker jest częścią ekspozycji stałej słynnego Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

Polecane

CHEMEX DRIPPER CM-6GH

CHEMEX DRIPPER CM-6GH

229,00 zł brutto
ABLE Kone Filter Chemex

ABLE Kone Filter Chemex

249,00 zł brutto
CHEMEX DRIPPER CM-8A

CHEMEX DRIPPER CM-8A

229,00 zł brutto
pixel