Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Espresso z Aeropressu

2018-08-12
Espresso z Aeropressu

Aeropress to jedna z najsłynniejszych alternatywnych metod parzenia kawy. Niestandardowe sposoby przygotowywania małej czarnej w odróżnieniu od klasycznego espresso italiano oraz napojów mlecznych na jego bazie słyną przede wszystkim z wykorzystywania jasno palonych ziaren segmentu specialty. Poza tym, kawa z tzw. strzykawki pod względem smaku, a także konsystencji jest zdecydowanie lżejsza aniżeli gęste, oleiste, intensywne espresso. W związku z tym wydawać by się mogło, że nie sposób przygotować tradycyjny włoski, pobudzający napar w Aeropressie. A jednak, po raz kolejny okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych. Z pomocą przychodzi nam Fellow Prismo, dzięki któremu w zaciszu własnego domu przygotujemy naprawdę niezłe espresso bez konieczności inwestowania w bardzo drogi ekspres automatyczny.

Espresso z Aeropressu

Aeropress Fellow Prismo - co to jest?

 FELLOW PRISMO

Jako, że w poprzednich artykułach systematycznie zamieszczanych na naszym blogu wyjaśnialiśmy już czym jest Aeropress i w jaki sposób parzyć w nim smaczną kawę nie będziemy już po raz kolejny opisywali, jak działa te urządzenie. Jednak dla wielu naszych czytelników niewątpliwie nowością jest Fellow Prismo. Czym jest te niewielkich rozmiarów akcesorium? Do czego służy? Otóż jest to specjalna nakładka na Aeropress, dzięki której zamienia się on w ekspres ciśnieniowy. Oznacza to, że z pomocą popularnego urządzenia wyposażonego w Prismo możemy przygotować kawę w stylu klasycznego espresso. Wszystko dzięki specjalistycznej budowie - Prismo składa się bowiem z plastikowej nakrętki z zaworkiem i stalowym filtrem, które nadają naparowi przejrzystości i czystości.

Jaka kawa na espresso z Aeropressu?

Chcąc z pomocą Aeropressu i Fellow Prismo uzyskać dobrą kawę w stylu espresso warto poświęcić chwilę na zastanowienie się nad tym, jakie ziarna będą w tym przypadku odpowiednie oraz jak je zmielić. Otóż tym razem odradzalibyśmy blendy i single polecane do metod alternatywnych. A to dlatego, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że otrzymany napar byłby wręcz nieprzyjemnie kwaśny bądź też gorzkawy. A zatem, skoro Fellow Prismo służy do parzenia espresso warto wybierać mieszanki stworzone właśnie z myślą o intensywnym, niezwykle esencjonalnym naparze. Dla przykładu dobrze sprawdzą się ziarna Mastro Antonio Mefisto bądź też Agust Elegante . Z tego samego powodu ziarna należy zmielić dużo drobniej.

Polecane

kawa ziarnista Agust ELEGANTE 1000g

kawa ziarnista Agust ELEGANTE 1000g

99,00 zł brutto1766.20 pkt.
kawa ziarnista Agust ELEGANTE 250g

kawa ziarnista Agust ELEGANTE 250g

31,00 zł brutto620 pkt.
FELLOW PRISMO

FELLOW PRISMO

149,00 zł brutto
pixel