Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

KAWY Z KAPSUŁKI SĄ SMACZNE?

2016-07-28
KAWY Z KAPSUŁKI SĄ SMACZNE?

Współcześnie mamy wiele możliwości przygotowywania kawy w domu. Kawa rozpuszczalna i parzona jest stopniowo zastępowana wykorzystaniem prostych ekspresów ciśnieniowych oraz kawiarek.

Współcześnie mamy wiele możliwości przygotowywania kawy w domu. Kawa rozpuszczalna i parzona jest stopniowo zastępowana wykorzystaniem prostych ekspresów ciśnieniowych oraz kawiarek. Z pewnością dużym zainteresowaniem cieszą się ekspresy na kapsułki – nie wymagają one umiejętności parzenia kawy, a sam napar otrzymywany z nich zadowala wiele gustów. Czym są ekspresy kapsułkowe?

Ekspresy kapsułkowe pojawiły się na polskim rynku ok. 10 lat temu. Od samego początku budziły spore zainteresowanie kupujących. Reklamowane były jako urządzenia proste w obsłudze i jednocześnie pozwalające na wydobycie najlepszych cech dobrej kawy. Faktycznie, producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom kupujących: pragnęli oni, aby w domowym zaciszu móc przygotowywać aromatyczna kawę, jednocześnie też nie musieć wykonywać skomplikowanych czynności i płacić majątku za sam ekspres. Ceny ekspresów kapsułkowych zaczynają się od 400 zł w górę i z pewnością każdy z chętnych może wśród nich znaleźć coś dla siebie. Ich obsługa jest niezwykle prosta – większość z nich pozbawiona jest nawet elektronicznych wyświetlaczy, co znacząco zmniejsza ryzyko kosztownych usterek i napraw.

KAWA W KAPSUŁKACH - CZY DOBRA?

Jakie kapsułki wybrać?

Do prawidłowego działania ekspresu konieczne są: woda, prąd oraz oczywiście kapsułki z kawą. Kapsułki znajdziemy w sklepach producentów ekspresów, w sklepach spożywczych, supermarketach, nierzadko również w kawiarniach. Ich ceny są zróżnicowane: wszystko zależy od ilości kapsułek w opakowaniu, producenta oraz gatunku kawy wewnątrz. Okazuje się, że producenci stale starają się zaskoczyć klientów nowymi smakami i mieszankami palonych kaw. I to jednak z czasem okazało się niewystarczające. Obecnie większość ekspresów kapsułkowych posiada również możliwość tworzenia herbaty, napojów kawowych czy kakao – wszystko zależy tylko od wykorzystanych kapsułek! Dodatkowo możliwe jest również wykonywanie kawy z wrzącej lub zimnej wody. To z pewnością jednak nie jedyne urozmaicenia dla użytkowników!

KAWA W KAPSUŁKACH - CZY DOBRA?

Czy ekspresy na kapsułki mają wady?

Wiele osób jest zdania, że największa wadą tego typu rozwiązania jest cena samej kawy. W opakowaniach znajdziemy ok. 12-20 kapsułek, z których możemy wykonać adekwatnie 12-20 filiżanek kawy. Cena za opakowanie jest jednak zbliżona do słoika 500 gramowego kawy rozpuszczalnej. Dla wielu jest to powód, aby poszukać innej metody parzenia kawy w domu. Smakosze poddają wątpliwości również walory smakowe kawy powstałej z kapsułek.

Polecamy kliknąć Kawa ziarnista na Cafesilesia.pl

Polecane

Kapsułki Meseta 100% ARABICA 100 szt.

Kapsułki Meseta 100% ARABICA 100 szt.

130,00 zł brutto2600 pkt.
Kapsułki Meseta CLASSICO 100 szt.

Kapsułki Meseta CLASSICO 100 szt.

130,00 zł brutto2600 pkt.
pixel