Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Klasyczne włoskie espresso z kawą Meseta i ekspresem Jura

2018-02-11
Klasyczne włoskie espresso z kawą Meseta i ekspresem Jura

Pomimo panującego ostatnimi czasy trendu na kawy jednorodne z segmentu speciality, które parzy się metodami alternatywnymi przy pomocy drippera, Chemexu bądź Aeropressu, wiele osób wciąż pozostaje wiernymi klasycznym włoskim kompozycjom. Mieszanki, na które składają się średnio lub mocno palone ziarna arabiki i robusty, zmielone i zaparzone w ekspresie automatycznych to prawdziwy smak słonecznej Italii. Dziś, miłośnikom espresso podpowiadamy w jaką kawę i sprzęt zainwestować, aby każdego poranka cieszyć się pobudzającą, pełną smaku i aromatu małą czarną we własnym domu.

Kawa Meseta Espresso Bar

Meseta to marka podlegająca pod jedną z największych włoskich palarni Grupy Co.ind. s.c., zlokalizowanej w miejscowości Castel-Maggiore nieopodal Bolonii. Od 1961 roku rozmaite mieszanki praży się w niej z prawdziwej pasji i przy ogromnym doświadczeniu i uwadze. Proces produkcji rozpoczyna się i kończy szczegółowymi testami przeprowadzanymi przez wykwalifikowanych w tym kierunku specjalistów i smakoszy - jednych z najbardziej cenionych autorytetów we Włoszech. Kompozycja Meseta Espresso Bar składa się z średnio palonych ziaren arabiki (25%) pochodzących z Brazylii, Kolumbii, Gwatemali i Nikaragui oraz robusty (75%) z Kongo, Wietnamu, Kamerunu i Indonezji. Jako, że kawa ta wyróżnia się dużą zawartością kofeiny, stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują silnego przebudzenia o poranku. Doskonale sprawdza się w przypadku ekspresów automatycznych.

Ekspresy Jura

Firma Jura istnieje od 1931 roku. Wtedy to została założona w Niederebuchsiten, niewielkiej mieścinie położonej w szwajcarskim kantonie Solury, między Zurichem a Bernem, na południowym krańcu gór Jura. Stąd też wzięła się nazwa przedsiębiorstwa, a dziś wielkiego, prężnie rozwijającego się koncernu. Przez kilkadziesiąt lat Jura zajmowała się produkcją sprzętu AGD, aż do roku 1991, kiedy to zadecydowano, że wyspecjalizuje się w dziedzinie automatycznych ekspresów do kawy. Współcześnie, jest jedną z najbardziej cenionych szwajcarskich marek, a ekspresy spod jej znaku uważane są za urządzenia niesamowicie solidne, bardzo wysokiej jakości.

Polecane

kawa ziarnista Meseta SUPER ORO 1000g

kawa ziarnista Meseta SUPER ORO 1000g

97,00 zł brutto87,30 zł brutto1746 pkt.
kawa  ziarnista Meseta ESPRESSO BAR 1000g

kawa ziarnista Meseta ESPRESSO BAR 1000g

79,00 zł brutto71,10 zł brutto1422 pkt.
kawa ziarnista Mokito VERDE 1000g

kawa ziarnista Mokito VERDE 1000g

99,00 zł brutto89,10 zł brutto1782 pkt.
pixel