Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ranking ekspresów do kawy

2019-02-25
Ranking ekspresów do kawy

Aromatyczna, intensywna, stawiająca na nogi, wyśmienita jako klasyczne, włoskie espresso oraz idealna pod postacią subtelnego cappuccino bądź latte - właśnie taką kawą chcemy cieszyć się w zaciszu własnego domu każdego poranka lub popołudnia. Na szczęście dzięki ekspresom do kawy mamy taką możliwość. Nie lada wyzwaniem jest jednak wybór właściwego, odpowiadającego indywidualnym oczekiwaniom i potrzebom sprzętu. Stąd też nie dziwi, że w internecie znaleźć można niejeden ranking ekspresów do kawy. Mimo to, jako profesjonalny sklep z kawą, który może pochwalić się już pewnym doświadczeniem na kawowym rynku postanowiliśmy stworzyć własny ranking ekspresów do kawy. Mamy nadzieję, że okaże się on pomocny dla wszystkich, którzy planują zakup tego rodzaju maszyny, a w związku z tym poszukują opinii, recenzji i uwag na ich temat.

Ranking ekspresów do kawy według Café Silesia

W ogólnym rankingu ekspresów do kawy należy ująć trzy główne rodzaje maszyn służących parzeniu małej czarnej i innych napojów na jej bazie. Są to: ekspresy ciśnieniowe, ekspresy przelewowe oraz ekspresy kapsułkowe. Nie ulega wątpliwości, że w rankingu ekspresów do kawy najlepszymi opiniami, recenzjami i komentarzami, przede wszystkim wśród baristów i miłośników kawy, którzy mają rzetelną wiedzę na jej temat, cieszą się pierwsze z wymienionych. Natomiast ekspresy przelewowe, które co prawda przed laty można było znaleźć w wielu polskich domach, dziś schodzą na dalszy plan. Z pewnością przyczynia się do tego fakt, że świetną (i tańszą) alternatywą są drippery oraz dzbanki Chemex. Wreszcie, ekspresy kapsułkowe, choć bardzo nowoczesne, modne niestety pozostawiają wiele do życzenia pod względem jakości kawy.

Ekspres JURA E8 Platin
Ranking ekspresów do kawy
Jura E8 - nowoczesny, wysokiej klasy ekspres do kawy. Piękny design i najwyższa jakość pod każdym względem. Z możliwością przygotowania kawy flat white, latte macchiato, czy cappuccino za naciśnięciem jednego przycisku!

KUP TERAZ
Ekspres JURA ENA 8 Sunset Red
Ranking ekspresów do kawy
Nowy, rewelacyjny ekspres na jedną filiżankę: mały, prosty w obsłudze, piękny – absolutny "must have" dla wszystkich smakoszy kawy i estetów. ENA 8 zachwyca specjałami kawowymi, przygotowanymi ze świeżo mielonej kawy, nie z kapsułki. Wiele różnych specjałów dostępnych za naciśnięciem jednego przycisku sprosta wymaganiom nawet najbardziej wybrednego podniebienia.

KUP TERAZ
Ekspres JURA D6 Platin
Ranking ekspresów do kawy
Linia D charakteryzuje się prostymi, czystymi formami oraz najwyższą jakością wykonania. Obsługa wyświetlacza tekstowego i pokrętła o zoptymalizowanej ergonomii jest łatwa i intuicyjna. Podobnie intuicyjny jest panel programowania i konserwacja. Dzięki pionierskim technologiom kawowe klasyki o jakości niczym od najlepszego baristy płyną do filiżanki po wykonaniu zaledwie kilku ruchów.

KUP TERAZ
Ekspres BEZZERA BZ 10
Ranking ekspresów do kawy
Wyposażony w pompę wibracyjną oraz autorską grupę zaparzającą wynalezioną przez Luigi Bezzerę. Proces parzenia uruchamia się poprzez przycisk, który automatycznie zwalnia zawór i rozpoczyna dozowanie wody do zaparzenia kawy. Ponowne użycie przycisku kończy proces w wybranym przez użytkownika momencie. Grupa zaparzająca wyposażona jest w dwuelementowy system grzewczy zapewniający stabilną temperaturę. Zastosowany w tym modelu efektywny wymiennik ciepła pozwala na bezproblemową pracę z dużą częstotliwością.

KUP TERAZ
Ekspres BEZZERA MAGICA S PID
Ranking ekspresów do kawy
Wysokiej klasy produkt zawierający zaawansowane technologicznie rozwiązania przy zachowaniu tradycyjnego wzornictwa.

KUP TERAZ
Ekspres BEZZERA 13 - M
Ranking ekspresów do kawy
Wyposażony w pompę wibracyjną najwyższej klasy ekspres kolbowy. Profesjonalną grupę zaparzającą (identyczną jak w przypadku modeli gastronomicznych) uruchamia się poprzez przycisk, który automatycznie zwalnia zawór i rozpoczyna dozowanie wody do zaparzenia kawy. Ponowne użycie przycisku kończy proces w wybranym przez użytkownika momencie. Zastosowany w tym modelu efektywny wymiennik ciepła pozwala na bezproblemową pracę z dużą częstotliwością.

KUP TERAZ

Ranking ekspresów do kawy - ekspresy ciśnieniowe górą!

We wstępie zaznaczyliśmy, że ogólny ranking ekspresów do kawy powinien zawierać opinie, recenzje i uwagi odnośnie trzech podstawowych rodzajów tego typu sprzętów, czyli ekspresów ciśnieniowych, przelewowych i kapsułkowych. Wspomnieliśmy również, że w dzisiejszych czasach, gdy producenci tacy, jak np. Hario czy Chemex oferują nam doskonałej jakości, genialnie w swej prostocie akcesoria do parzenia kawy, w zasadzie nie ma sensu inwestować w ekspresy przelewowe. Jeśli zaś chodzi o ekspresy kapsułkowe, nasze skromne opinie, recenzje i uwagi na ich temat, lecz nie tylko nasze, bo i światowej sławy baristów, roasterów i innych, znawców kawowego świata również, są jednoznaczne. Mianowicie, według nas maszyny te absolutnie nie nadają się dla osób, które chcą poczuć prawdziwy smak małej czarnej. Zmielonej na drobny pył i zamkniętej w kapsułkach kawie niestety daleko do świeżości. Stąd też zarówno w tym rankingu ekspresów do kawy, jak i każdym następnym, jaki zostanie opublikowany na stronie Café Silesia, skupimy się przede wszystkim na ekspresach ciśnieniowych, pośród których wyróżnia się ekspresy automatyczne i kolbowe.

Ranking ekspresów do kawy - ekspresy ciśnieniowe automatyczne i kolbowe

Podsumowując, niemal w każdym rankingu ekspresów do kawy, również w tym, który uwzględnia opinie, recenzje i uwagi nawet najbardziej doświadczonych baristów i koneserów kawy, niemal jednogłośnie wygrywają ekspresy ciśnieniowe. Maszyny te są bowiem bardzo solidne, posiadają zdecydowanie więcej funkcji aniżeli jakiekolwiek inne (m.in. wbudowany młynek oraz dyszę do spieniania mleka), dzięki czemu dają zdecydowanie szersze pole do popisu. Niezwykle proste w obsłudze są przy tym ekspresy ciśnieniowe automatyczne - w tym przypadku wystarczy jedynie nacisnąć odpowiedni przycisk i ewentualnie spienić mleko. Ekspresy kolbowe natomiast polecane są szczególnie profesjonalistom. Najczęściej korzystają z nich bariści, jednak są i takie modele, które świetnie sprawdzają się w użytku domowym. Na uwagę zasługują oczywiście cieszące się ogromną sławą ekspresy automatyczne marki Jura oraz kolbowe solidne sprzęty Bezzera czy też designerskie modele od La Pavoni. W zależności od indywidualnych potrzeb - ilości parzonej każdego dnia kawy, umiejętności, smakowych upodobań, od tego, na ile lubimy eksperymentować, a na ile jesteśmy przywiązani do klasyki, a także ile mamy miejsca w kuchni/jadalni, możemy wybierać spośród mniej lub bardziej rozbudowanych wersji ekspresów. Tyczy się to zarówno egzemplarzy automatycznych, jak i kolbowych. Tak czy inaczej, niezależnie od tego, na który model ostatecznie się zdecydujemy, jeśli będzie to Jura, Bezzera czy La Pavoni, z pewnością będziemy zadowoleni.

Polecane

pixel