Seks a kawa

2017-09-20
Seks a kawa

Kawa i seks: mają ze sobą cokolwiek wspólnego? Czy spożycie czarnego napoju przyczynia się do poprawy sprawności seksualnej i pozwala przedłużyć przyjemność? Kultura picia kawy zaczyna wzrastać w naszym kraju. Coraz więcej osób sięga po espresso, kupuje świeżo palone ziarna, spotyka się w kawiarniach, by porozmawiać nad filiżanką doskonałego cappuccino. Jednak pytanie o związek pomiędzy codziennym piciem kawy, a zmianą na lepsze naszego życia seksualnego na tym blogu jeszcze nie padło.

Oczywisty wpływ kawy na zdrowie.

Kawa posądzana była o wzrost poziomu cholesterolu we krwi, pojawianie się problemów z libido, a nawet przyczynianie się do zachorowania na cukrzycę. Takie wyniki osiągano jednak wśród grupy badanych, prowadzących siedzący tryb życia. Kolejne badania udowodniły, że kawa potrafi w sposób pozytywny wpływać na życie człowieka i funkcjonowanie jego organizmu. Udokumentowano zwartość witamin, minerałów i składników przyczyniających się do przyspieszenia przemiany materii i poprawy koncentracji. W jaki jednak sposób filiżanka małej czarnej podnosi jakość życia seksualnego?

Kawa i lepsza sprawność...także seksualna

Jak wiadomo, kawa wywołuje efekt pobudzenia oraz blokuje w organizmie receptory odpowiedzialne za odczuwanie zmęczenia. Stąd wniosek, że jeden czy dwa kubki kawy mogą dać niezbędną siłę i wytrzymałość - również w trakcie aktywności seksualnej. Źródło kofeiny powoduje podniesienie się poziomu adrenaliny, a co się z tym łączy poprawia wydolność pracy serca. Pozwala również na dłuższe korzystanie z zasobów glikogenu, pomagając utrzymać wysoki poziom energii.

Naukowe potwierdzenia?

W 2012 roku na kilkudziesięciu kobietach i mężczyznach przeprowadzono badanie, mające na celu dowiedzenie, że kawa zwiększa wydzielanie hormonów płciowych. Uczestnicy mieli odstawić wszelkie napoje kofeinowe, a następnie zostali przydzieleni do dwóch grup. Jednej z nich podawano kawę z kofeiną, a drugiej bez. Po prawie ośmiu tygodniach przedstawiono zaskakujące wyniki. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej grupie poziom hormonów nie zmienił się. Bezpośredni związek pomiędzy kawą a życiem seksualnym i płodnością nie został wykazany. Jednak bezsprzecznie mała czarna przyczynia się do poprawy jakości współżycia: poprzez zwiększenie koncentracji, pobudzenie organizmu, czy pozytywne oddziaływanie na kobiece libido. Badania potwierdzają także korzystny wpływ na męską potencję. Kawa jest jednym z naturalnych i powszechnie dostępnych afrodyzjaków. Nie pozostaje nic innego niż rozpoczynać i kończyć każdą randkę filiżanką aromatycznego napoju.

Zapisz

Zapisz

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
pixel