Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Seks a kawa

2017-09-20
Seks a kawa

Kawa i seks: mają ze sobą cokolwiek wspólnego? Czy spożycie czarnego napoju przyczynia się do poprawy sprawności seksualnej i pozwala przedłużyć przyjemność? Kultura picia kawy zaczyna wzrastać w naszym kraju. Coraz więcej osób sięga po espresso, kupuje świeżo palone ziarna, spotyka się w kawiarniach, by porozmawiać nad filiżanką doskonałego cappuccino. Jednak pytanie o związek pomiędzy codziennym piciem kawy, a zmianą na lepsze naszego życia seksualnego na tym blogu jeszcze nie padło.

Oczywisty wpływ kawy na zdrowie.

Kawa posądzana była o wzrost poziomu cholesterolu we krwi, pojawianie się problemów z libido, a nawet przyczynianie się do zachorowania na cukrzycę. Takie wyniki osiągano jednak wśród grupy badanych, prowadzących siedzący tryb życia. Kolejne badania udowodniły, że kawa potrafi w sposób pozytywny wpływać na życie człowieka i funkcjonowanie jego organizmu. Udokumentowano zwartość witamin, minerałów i składników przyczyniających się do przyspieszenia przemiany materii i poprawy koncentracji. W jaki jednak sposób filiżanka małej czarnej podnosi jakość życia seksualnego?

Kawa i lepsza sprawność...także seksualna

Jak wiadomo, kawa wywołuje efekt pobudzenia oraz blokuje w organizmie receptory odpowiedzialne za odczuwanie zmęczenia. Stąd wniosek, że jeden czy dwa kubki kawy mogą dać niezbędną siłę i wytrzymałość - również w trakcie aktywności seksualnej. Źródło kofeiny powoduje podniesienie się poziomu adrenaliny, a co się z tym łączy poprawia wydolność pracy serca. Pozwala również na dłuższe korzystanie z zasobów glikogenu, pomagając utrzymać wysoki poziom energii.

Naukowe potwierdzenia?

W 2012 roku na kilkudziesięciu kobietach i mężczyznach przeprowadzono badanie, mające na celu dowiedzenie, że kawa zwiększa wydzielanie hormonów płciowych. Uczestnicy mieli odstawić wszelkie napoje kofeinowe, a następnie zostali przydzieleni do dwóch grup. Jednej z nich podawano kawę z kofeiną, a drugiej bez. Po prawie ośmiu tygodniach przedstawiono zaskakujące wyniki. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej grupie poziom hormonów nie zmienił się. Bezpośredni związek pomiędzy kawą a życiem seksualnym i płodnością nie został wykazany. Jednak bezsprzecznie mała czarna przyczynia się do poprawy jakości współżycia: poprzez zwiększenie koncentracji, pobudzenie organizmu, czy pozytywne oddziaływanie na kobiece libido. Badania potwierdzają także korzystny wpływ na męską potencję. Kawa jest jednym z naturalnych i powszechnie dostępnych afrodyzjaków. Nie pozostaje nic innego niż rozpoczynać i kończyć każdą randkę filiżanką aromatycznego napoju.

Zapisz

Zapisz

Polecane

kawa ziarnista Mokito BIANCO 1000g

kawa ziarnista Mokito BIANCO 1000g

104,00 zł brutto2080 pkt.
kawa ziarnista Agust CREMOSO 1000g

kawa ziarnista Agust CREMOSO 1000g

95,00 zł brutto1637.80 pkt.
pixel