Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Waga i dzbanek Hario - „must have” dla tych, którzy parzą kawę w dripperze

2018-06-17
Waga i dzbanek Hario - „must have” dla tych, którzy parzą kawę w dripperze

Jak już wspominaliśmy, aby wydobyć z małej czarnej parzonej w dripperze głębię jej smaku i aromatu potrzeba odrobinę cierpliwości oraz dużo precyzji. A to dlatego, że obowiązują tu dość ścisłe standardy. Niewątpliwie warto przestrzegać proporcji oraz temperatury i czasu parzenia. Życie trzeba sobie jednak jakości ułatwiać. Skoro już wiemy jak genialnie prostym urządzeniem jest dripper Hario V60, a także które ziarna najlepiej sprawdzą się w tej metodzie, najwyższa pora na pozostałe akcesoria japońskiej marki. Przygotowanie doskonałego naparu nie sprawi nam najmniejszych problemów jeśli użyjemy wagi Hario Metal Drip Scale oraz dzbanka Hario Range Server.

Hario Metal Drip Scale

Hario Medal Drip Scale VSTM-2000HSV

Kiedy w 2012 roku na organizowanym w Wiedniu World of Coffee, znana i ceniona od wielu lat japońska huta szkła Hario zaprezentowała swój kolejny produkt wywołała niemałe poruszenie. Szczególnie wstrząsnęła środowiskiem baristów. Wszyscy zapragnęli jak najszybciej zdobyć wagę Hario Drip Scale. Było to bowiem pierwsze tego typu urządzenie, które prócz funkcji ważenia posiadało wbudowany stoper. Jest w niego wyposażona również nowsza wersja wagi Hario, czyli Metal Drip Scale. Świetne parametry, a co za tym idzie dokładność pomiarów, a także solidne materiały, wysoka jakość wykonania, wyświetlacz LED i zamontowana na stałe bateria z ładowarką USB sprawiają, że akcesorium zdaje egzamin na piątkę z plusem nie tylko w warunkach domowych, ale i w kawiarniach.

Hario Range Server

Dzbanek Hario V60-02 RANGE SERVER 600ml microwave

O ile do przygotowania z pomocą drippera jednej filiżanki kawy w zasadzie nie potrzebujemy dodatkowych naczyń, o tyle jeśli chcemy zaparzyć dwie lub więcej porcji potrzebny już będzie dzbanek. Do kompletu marki Hario, czyli drippera V60 i wagi Metal Drip Scale idealnie pasować będzie dzbanek Hario Range Server. Wykonany z świetnej jakości, odpornego na wysokie temperatury szkła, wyposażony w przykrywkę serwer nie tylko ułatwi nam proces parzenia i podawania kawy gościom w domu lub klientom w kawiarni, ale również pozwoli utrzymać jej temperaturę na dłużej. Dla jeszcze większej precyzji na dzbanku nadrukowana jest skala. Ponadto, Range Server dostępny jest w trzech rozmiarach - 360 ml, 600 ml i 800 ml.

Polecane

pixel