Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

KAWY JAKO KOSMETYK

2016-07-10
KAWY JAKO KOSMETYK

Kawa jest produktem cenionym od wieków – przede wszystkim za jej walory smakowe i możliwość wykorzystywania jej do tworzenia aromatycznego napoju. Faktycznie – najczęściej właśnie wykorzystujemy ją w ten sposób. Nierzadko jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że kawa może okazać się doskonałym środkiem kosmetycznym, przydatnym w zachowaniu młodości i jędrności naszej skóry.

Kawa – poznaj jej lecznicze właściwości!

Kawa jest pełna interesujących związków – kofeina to tylko jeden z nich. Przede wszystkim zawiera ona liczne antyoksydanty (kwas kawowy) oraz sole, których zadaniem jest wiązanie pierwiastków (m.in. wapnia, potasu, magnezu, fosforu, kobaltu, manganu, chromu), witaminy z gruby B. W ziarnach znajdziemy także kwasy tłuszczowe, olejki eteryczne, białka, węglowodany. Tak wielkie zróżnicowanie składników sprawia, że kawa staje się jednym z ulubionych produktów farmaceutów i firm kosmetycznych.

KAWA W KOSMETYCE

Najważniejsze w jej składzie są oczywiście antyoksydanty, które wspomagają oczyszczanie organizmu i neutralizują rozwój wolnych rodników. Warto również wiedzieć, że kofeina obniża stężenie histaminy, przez co może okazać się pomocna w minimalizowaniu reakcji alergicznych.

Kawa w kosmetykach

Zawartość kofeiny w kosmetykach przeciwko starzeniu wpływa przede wszystkim na opóźnienie procesów starzenia się skóry. Poprawia ona mikro krążenie, posiada właściwości antybakteryjne i ściągające. Ze względu na ten ostatni aspekt kofeina jest składnikiem wielu preparatów pod oczy. Sprawdza się ona w niwelowaniu ciemnych cieni pod oczami. Zawarte w kawie związki polifenolowe opóźniają proces rozkładu witaminy C w skórze, przez co wygładzane są drobne niedoskonałości skóry. Kofeina jest również związkiem, który przyspiesza przemiany metaboliczne w organizmie. Jest ona pożądanym składnikiem w czasie procesu odchudzania, gdyż wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej.

KAWA W KOSMETYCE

Kofeina w służbie gładkiej skóry!

Nie tylko chemiczne składniki kawy działają pozytywnie na nasze zdrowie. Mielona kawa jest dodatkiem wielu peelingów gruboziarnistych, stosowanych na całe ciało. Taki peeling możemy nawet samodzielnie wykorzystać w domu – wystarczy zaparzone fusy kawowe ostudzić i wymieszać z łyżeczką żelu pod prysznic i odrobiną wody. Tak powstałą miksturę okrężnymi ruchami rozprowadzamy po skórze i masujemy. Po chwili ciało spłukujemy wodą – nasza skóra staje się wyraźnie gładsza i odświeżona.

KAWA W KOSMETYCE

Zapisz

Polecamy kliknąć Kawa ziarnista na Cafesilesia.pl

pixel