Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Artykuły

Jak wybrać automatyczny ekspres ciśnieniowy?
Ekspresy automatyczne ciśnieniowe są bez wątpienia najczęściej wybierane przez polskich konsumentów – są łatwe w obsłudze, nie wymagają specjalistycznych umiejętności parzenia kawy, dodatkowo są zróżnicowane cenowo, przez co każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.
Czytaj więcej
Wybieramy ekspres do domu – ekspresy kolbowe
Coraz więcej Polaków decyduje się na kupno ekspresu do mieszkania. Wybór jest olbrzymi – ekspresy kolbowe, kapsułkowe, przelewowe. Jeśli zależy nam na wyjątkowym smaku oraz możemy poświęcić nieco czasu na przyrządzenie kawy idealnym wyborem będzie ekspres kolbowy. Co warto o nim wiedzieć?
Czytaj więcej
Idealna na wszystko jest kawa
Poszukiwanie uniwersalnego leku na wszystkie choroby było i jest marzeniem wielu lekarzy. Taki środek prawdopodobnie nie istnieje, jednak wielu ludzi jest zdania, że kawa jest idealna na wszystko. Współczesne badania zdają się potwierdzać, że kawa rzeczywiście jest w stanie zadbać nie tyko o nasz nastrój, lecz również pamięć, sylwetkę, a nawet spowolnić proces starzenia się naszego organizmu. Czego jeszcze nie wiesz o aromatycznej arabice? Sprawdź!
Czytaj więcej
Kubek termiczny do kawy – domowy sposób na oszczędność?
Coraz więcej osób w Polsce korzysta z kubków termicznych. I nie mamy tu na myśli kubków stosowanych podczas wypraw w góry. Niewielkie kubki o pojemności do 500 ml są obecnie dostępne w licznych sklepach. Czy samodzielnie przygotowana kawa w kubku termicznym to lepszy pomysł niż szybka kawa na wynos z kawiarni? Sprawdźmy!
Czytaj więcej
STYL PARZENIA KAWY
Choć nie każdy konsument kawy w to uwierzy, to smak małej czarnej może się znacząco różnić w zależności od tego, jaki styl parzenia kawy zostanie zastosowany. Zazwyczaj wybieramy szybkie, konwencjonalne metody, jednak czasami warto wybrać nieco bardziej wyrafinowane rodzaje kaw, które dostarczą nam ciekawszych wrażeń smakowych.
Czytaj więcej
Kawiarnie – czyli jak przepłacamy z przyjemnością i dla przyjemności
Do kawiarni chodzimy najczęściej w celach towarzyskich, popracować, coraz częściej również: aby w samotności poczytać książkę, przejrzeć najświeższą prasę. Czy jednak zastanawiamy się nad tym, jakie lokale wybieramy? Okazuje się, że większość z nas wybiera lokale sieciowe niż niewielkie, samodzielne kawiarnie, nawet kosztem znacznie droższych napojów. Dlaczego tak się dzieje?
Czytaj więcej
Czy połączenie kawy z lekami może nam zaszkodzić?
Współcześnie wielu z nas przyjmuje każdego dnia specjalistyczne leki – mogą dotyczyć astmy, suplementacji diety, przeziębienia czy grypy. Kawosze powinni pamiętać o tym, że przyjmowanie określonych grup leków i spożywanie kawy jednocześnie może spowodować osłabienie działania farmaceutyków lub też być powodem tworzenia się reakcji alergicznych. Zasadniczo każdy lekarz powinien poinformować nas o takich możliwościach. W praktyce bywa z tym różnie…
Czytaj więcej
ŹRÓDŁO ENERGII W KAWIE
Kawa to nie tylko niezbędny element spotkania ze znajomymi, lecz również doskonałe źródło energii. Dzięki niej szybciej zaczynamy dzień i poprawiamy swoją koncentrację. Działanie zawartej w małej czarnej kofeiny jest tak silne, że aż do 2002 roku znajdowała się ona na liście zakazanych substancji dopingujących dla sportowców. Dlaczego po kawie czujemy większy przypływ energii? Sprawdźcie!
Czytaj więcej
Kawowe prezenty i rozgrzewająca kawa na Walentynki!
Czas spędzony wspólnie z ukochaną osobą jest najcenniejszy. Dlaczego by więc nie urozmaicić go filiżanką doskonałej kawy z wyjątkowymi dodatkami? Wiele osób właśnie kawiarnie wybiera na miejsce walentynkowego spotkania z drugą połówką. Co zaoferują nam restauratorzy? Co my sami możemy przygotować, aby sprawić ukochanej czy ukochanemu kawową niespodziankę?
Czytaj więcej
GOŚCINNOŚĆ A KAWA
Kawa z gościnnością wiążę się w naszym kraju nierozerwalnie już od kilku wieków. Kiedyś była dobrem luksusowym, na które nie każdy mógł sobie pozwolić. Podanie więc takiego trunku było uznawane za szczególnie wyrafinowane ugoszczenie przybyłych osób. Obecnie kawa jest znacznie bardziej dostępna i coraz częściej po przywitaniu swoich gości pytamy wręcz odruchowo, czy ją podać. O czym warto wiedzieć i jak wyglądają zwyczaje związane z podawaniem kawy? Czytajcie!
Czytaj więcej
pixel