Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Artykuły

Kawy zbożowe – czy to dobry wybór?
Każdy ceniący się kawosz powie, że kawa zbożowa jest niczym marna namiastka ich ulubionego napoju. Faktem jest jednak, że kawa zbożowa wraca do łask. Dawniej podawana była wyłącznie dzieciom, jako substytut dorosłej kawy. Dzisiaj jest chętnie pita również przez osoby dorosłe. Dlaczego? Czy kawa zbożowa jest zdrowa? Jakie korzyści osiągniemy poprzez jej spożywanie?
Czytaj więcej
W POLSCE Z KAWĄ
Kawa jest jednym z chętniej pitych napojów w Polsce – miłośnicy kawy delektują się tym napojem w domach, ale również w kawiarniach. Od kilku lat w kraju przykłada się zwiększoną uwagę nie tylko do jakości wykorzystywanych ziaren, ale również na to, jak przygotowywany jest napój. Jaką historię ma kawa w Polsce?
Czytaj więcej
Jak prawidłowo spieniać mleko?
Spienianie mleka do kawy to sztuka – przekonują o tym doświadczeni bariści. Odpowiednio spienione mleko smakuje doskonale, jest także puszyste, nadaje kawie odpowiednią konsystencję. Co warto wiedzieć o spienianiu mleka przy użyciu klasycznych dysz parowych? Oto kilka naszych wskazówek!
Czytaj więcej
PODRÓŻE Z KAWĄ
Kawa to ten napój, z którym wielu z nas nie może się rozstać nawet na jeden dzień. Kiedy wyruszamy w podróż warto więc zaopatrzyć się w niezbędne sprzęty, dzięki którym nawet na łonie natury będziemy mogli napić się takiej małej czarnej, jaką najbardziej lubimy. Co warto zabrać, by cieszyć się smakiem idealnej kawy w podróży?
Czytaj więcej
ZAKAZANA KAWA - JAK TO BYŁO DAWNIEJ?
Obecnie kawa stanowi jeden z najchętniej pitych napojów na świecie. Pobudza, orzeźwia, niektórzy cenią ją przede wszystkim za jej walory smakowe. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze była ona tak hołubiona.
Czytaj więcej
CZARNA KAWA ZAWSZE W MODZIE.
Czarna kawa w dalszym ciągu pozostaje modna naszym kraju mimo faktu, że w Polsce powstają kolejne oddziały amerykańskich sieci kawiarnianych, w których najczęściej serwowane są napoje na bazie kawy, mleka i syropów kawowych. Polacy coraz lepiej znają się na dobrej jakości, czarnej kawie, a zapotrzebowanie na wysokogatunkowe ziarna rośnie.
Czytaj więcej
MLEKO DO KAWY - JAK SPIENIAĆ PRAWIDŁOWO?
Kawy takie jak latte czy cappuccino nie mogą obejść się bez odpowiednio spienionego mleka. Okazuje się, że sprawa nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Konieczne jest nie tylko wybranie odpowiedniego mleka, ale również umiejętność jego spieniania. Jak robić to prawidłowo mając do dyspozycji klasyczną dyszę w ekspresie? Oto nasze wskazówki!
Czytaj więcej
CENY EKSPRESÓW DO KAWY
Espresso lub cappuccino są już powszechnie doceniane przez smakoszy kawy w naszym kraju. Możemy się ich napić w dobrych kawiarniach lub restauracjach, jednak coraz więcej osób decyduje się na zakup ekspresu, by móc przyrządzić swój ulubiony napój w domowym zaciszu. Jakie są ceny ekspresów do kawy i na co należy zwrócić uwagę przy ich zakupie? Sprawdźcie.
Czytaj więcej
SPOSÓB NA ROZGRZANIE - JAK PRZYRZĄDZAĆ KAWĘ ZIMĄ?
Zbliżająca się zima to okres, w którym nasze organizmu narażone są przede wszystkim na wyziębienie i działanie wirusów. Warto w tym czasie dbać o nasze dobre samopoczucie i częste uzupełnianie płynów – najlepsze okażą się te ciepłe. Czy kawa może być dobrym sposobem na rozgrzanie? Tak!
Czytaj więcej
WRÓŻBY Z KAWY
Choć koneserzy kawy podchodzą do niej z profesjonalizmem i fascynacją, to czasami może ona świetnie przysłużyć się celom rozrywkowym. Wróżby andrzejkowe lub spotkanie ze znajomymi dzięki filiżance kawy może zmienić się w zabawę, polegającą na odczytywaniu przyszłości. Sprawdźmy więc, co mówią gwiazdy.
Czytaj więcej
pixel